იაპონიაიაპონია
30
რუსეთირუსეთი
10
20 სექ, 18:45
FT
ავსტრალიაავსტრალია
39
ფიჯიფიჯი
21
21 სექ, 12:45
FT
საფრანგეთისაფრანგეთი
23
არგენტინაარგენტინა
21
21 სექ, 15:15
FT
ახალი ზელანდიაახალი ზელანდია
23
სამხრეთ აფრიკასამხრეთ აფრიკა
13
21 სექ, 17:45
FT
იტალიაიტალია
47
ნამიბიანამიბია
22
22 სექ, 13:15
FT
ირლანდიაირლანდია
27
შოტლანდიაშოტლანდია
3
22 სექ, 15:45
FT
ინგლისიინგლისი
35
ტონგატონგა
3
22 სექ, 18:15
FT
უელსიუელსი
43
საქართველოსაქართველო
14
23 სექ, 18:15
FT
რუსეთირუსეთი
9
სამოასამოა
34
24 სექ, 18:15
FT
ფიჯიფიჯი
27
ურუგვაიურუგვაი
30
25 სექ, 13:15
FT
იტალიაიტალია
41
კანადაკანადა
7
26 სექ, 11:45
FT
ინგლისიინგლისი
45
აშშაშშ
7
26 სექ, 14:45
FT
არგენტინაარგენტინა
28
ტონგატონგა
12
28 სექ, 08:45
FT
იაპონიაიაპონია
19
ირლანდიაირლანდია
12
28 სექ, 11:15
FT
სამხრეთ აფრიკასამხრეთ აფრიკა
57
ნამიბიანამიბია
3
28 სექ, 13:45
FT
საქართველოსაქართველო
33
ურუგვაიურუგვაი
7
29 სექ, 09:15
FT
ავსტრალიაავსტრალია
25
უელსიუელსი
29
29 სექ, 11:45
FT
შოტლანდიაშოტლანდია
34
სამოასამოა
0
30 სექ, 14:15
FT
საფრანგეთისაფრანგეთი
33
აშშაშშ
9
02 ოქტ, 11:45
FT
ახალი ზელანდიაახალი ზელანდია
63
კანადაკანადა
0
02 ოქტ, 14:15
FT
საქართველოსაქართველო
10
ფიჯიფიჯი
45
03 ოქტ, 09:15
FT
ირლანდიაირლანდია
35
რუსეთირუსეთი
0
03 ოქტ, 14:15
FT
სამხრეთ აფრიკასამხრეთ აფრიკა
49
იტალიაიტალია
3
04 ოქტ, 13:45
FT
ავსტრალიაავსტრალია
45
ურუგვაიურუგვაი
10
05 ოქტ, 09:15
FT
ინგლისიინგლისი
39
არგენტინაარგენტინა
10
05 ოქტ, 12:00
FT
იაპონიაიაპონია
38
სამოასამოა
19
05 ოქტ, 14:30
FT
ახალი ზელანდიაახალი ზელანდია
71
ნამიბიანამიბია
9
06 ოქტ, 08:45
FT
საფრანგეთისაფრანგეთი
23
ტონგატონგა
21
06 ოქტ, 11:45
FT
სამხრეთ აფრიკასამხრეთ აფრიკა
66
კანადაკანადა
7
08 ოქტ, 14:15
FT
არგენტინაარგენტინა
47
აშშაშშ
17
09 ოქტ, 08:45
FT
შოტლანდიაშოტლანდია
61
რუსეთირუსეთი
0
09 ოქტ, 11:15
FT
უელსიუელსი
29
ფიჯიფიჯი
17
09 ოქტ, 13:45
FT
ავსტრალიაავსტრალია
27
საქართველოსაქართველო
8
11 ოქტ, 14:15
FT
ახალი ზელანდიაახალი ზელანდია
0
იტალიაიტალია
0
12 ოქტ, 08:45
FT
ინგლისიინგლისი
0
საფრანგეთისაფრანგეთი
0
12 ოქტ, 12:15
FT
ირლანდიაირლანდია
47
სამოასამოა
5
12 ოქტ, 14:45
FT
ნამიბიანამიბია
0
კანადაკანადა
0
13 ოქტ, 07:15
FT
აშშაშშ
19
ტონგატონგა
31
13 ოქტ, 09:45
FT
უელსიუელსი
35
ურუგვაიურუგვაი
13
13 ოქტ, 12:15
FT
იაპონიაიაპონია
28
შოტლანდიაშოტლანდია
21
13 ოქტ, 14:45
FT
ინგლისიინგლისი
40
ავსტრალიაავსტრალია
16
19 ოქტ, 11:15
FT
ახალი ზელანდიაახალი ზელანდია
46
ირლანდიაირლანდია
14
19 ოქტ, 14:15
FT
უელსიუელსი
20
საფრანგეთისაფრანგეთი
19
20 ოქტ, 11:15
FT
იაპონიაიაპონია
3
სამხრეთ აფრიკასამხრეთ აფრიკა
26
20 ოქტ, 14:15
FT
ინგლისიინგლისი
19
ახალი ზელანდიაახალი ზელანდია
7
26 ოქტ, 12:00
FT
უელსიუელსი
16
სამხრეთ აფრიკასამხრეთ აფრიკა
19
27 ოქტ, 13:00
FT
ახალი ზელანდიაახალი ზელანდია
40
უელსიუელსი
17
01 ნოე, 13:00
FT
ინგლისიინგლისი
12
სამხრეთ აფრიკასამხრეთ აფრიკა
32
02 ნოე, 13:00
FT

"ბორჯღალოსნები" დაბრუნდნენ: გორგოძე VS ნარიაშვილი, ჩილაჩავა და მიქაუტაძე

"ბორჯღალოსნები" დაბრუნდნენ: გორგოძე VS ნარიაშვილი, ჩილაჩავა და მიქაუტაძე

მსოფლიო თასზე ასპარეზობის დასრულების შემდეგ, საქართველოს ნაკრების მორაგბეები ტოპ 14-ში სრულფასოვნად ბრუნდებიან.

გასულ ტურში, რომელიც ორი კვირის წინ შედგა, მხოლოდ მამუკა გორგოძემ ითამაშა, ისიც შეცვლაზე. ქართული რაგბის ლეგენდას დასვენების საშუალება რომ არ მისცეს, გასაკვირი არ გახლავთ, რადგან "ტულონს" მისი გამოშვება არ სურდა და მურად ბუჯელალი ძვლივსღა დაიყოლიეს ამაზე.

ტოპ 14-ის მეცხრე ტურის გახსნით მატჩში "ტულონი" "სტად მაიოლზე" "მონპელიეს" დაუხვდება. ტულონელთა სასტარტოშია და მეორე ხაზში ითამაშებს მამუკა გორგოძე. "მონპელიეს" რიგებში კი, მიმდინარე სეზონში ერთბაშად სამი "ბორჯღალოსანი" ითამაშებს პირველად: მარცხენა ბურჯი მიხეილ ნარიაშვილი, მარჯვენა ბურჯი ლევან ჩილაჩავა და მეორეხაზელი კონსტანტინე მიქაუტაძე ძირითადში არიან. შეხვედრა თბილისის დროით 18:30 საათზე დაიწყება და სეტანტა სპორტის პირდაპირ ეთერში იხილავთ. 

"ბორდო" "ჟაკ შაბან-დელმაზე" "აჟენს" უმასპინძლებს. ჟირონდელთა მარქაფაშია მარჯვენა ბურჯი ლექსო ყაულაშვილი, ხოლო აჟენელთა ძირითადშია მარცხენა ბურჯი გიორგი თეთრაშვილი. 

ოთხი ქართველი ითამაშებს "ბრივის" რიგებში, რომელიც "კასტრს" ესტუმრება. ბურჯები კარლენ ასიეშვილი და სოსო ბეკოშვილი სასტარტოში იმყოფებიან, მსოფლიოდან დაბრუნებულებიდან კი, ოთარ გიორგაძე რვა ნომრის პოზიციაზე სასტარტოში იქნება, ხოლო ცხრა ნომერი ვასილ ლობჟანიძე თადარიგში. 

ტურის მშვენება კი 23:45 საათზე შედგება, რომელსაც ასევე სეტანტას ეთერში იხილავთ. შარშანდელი სეზონის ფინალისტები ერთმანეთს "სტად დე ტულუზზე" შეერკინებიან: მოქმედი ჩემპიონი "ტულუზი" ვერცხლის პრიზიორი "კლერმონის" წინააღმდეგ. სტუმართა რიგებში ძირითადში იქნება ლეგენდარული მარჯვენა ბურჯი დავით ზირაქაშვილი.

დღის კიდევ ერთ მატჩში "ბაიონი" შინ "პოს" ეთამაშება. 

 

კომენტარები

არგენტინული რაგბის ლეგენდა კარიერას აშშ-ში განაგრძობს
"ჩიფსს" ახალი ზელანდიის ნაკრების ვარსკვლავი უბრუნდება
არგენტინის ზაფხულის ტესტები ცნობილია
"ცოტათი არასტაბილური მხარი" - ლუდ დე იახერის მიღებული ტრავმა მსოფლიო თასის ფინალში [VIDEO]
"ბრივის" ნოემბრის თვის საუკეთესო მორაგბის წოდებისთვის ორი ქართველი იბრძოლებს
ტოპ 14-ის კლუბების 2019/2020 წლების სეზონის სახელფასო ბიუჯეტი
დუბაის 7-კაცას ტოპ 7 ლელო [VIDEO]
ესპანეთი მთავარ ტალანტს კარგავს?
ჩემპიონთა თასის მესამე ტურის სიმბოლური გუნდი
მიხეილ გაჩეჩილაძე ჩელენჯ თასზე კვლავ ერთ-ერთი საუკეთესოა