იაპონიაიაპონია
30
რუსეთირუსეთი
10
20 სექ, 18:45
FT
ავსტრალიაავსტრალია
39
ფიჯიფიჯი
21
21 სექ, 12:45
FT
საფრანგეთისაფრანგეთი
23
არგენტინაარგენტინა
21
21 სექ, 15:15
FT
ახალი ზელანდიაახალი ზელანდია
23
სამხრეთ აფრიკასამხრეთ აფრიკა
13
21 სექ, 17:45
FT
იტალიაიტალია
47
ნამიბიანამიბია
22
22 სექ, 13:15
FT
ირლანდიაირლანდია
27
შოტლანდიაშოტლანდია
3
22 სექ, 15:45
FT
ინგლისიინგლისი
35
ტონგატონგა
3
22 სექ, 18:15
FT
უელსიუელსი
43
საქართველოსაქართველო
14
23 სექ, 18:15
FT
რუსეთირუსეთი
9
სამოასამოა
34
24 სექ, 18:15
FT
ფიჯიფიჯი
27
ურუგვაიურუგვაი
30
25 სექ, 13:15
FT
იტალიაიტალია
41
კანადაკანადა
7
26 სექ, 11:45
FT
ინგლისიინგლისი
45
აშშაშშ
7
26 სექ, 14:45
FT
არგენტინაარგენტინა
28
ტონგატონგა
12
28 სექ, 08:45
FT
იაპონიაიაპონია
19
ირლანდიაირლანდია
12
28 სექ, 11:15
FT
სამხრეთ აფრიკასამხრეთ აფრიკა
57
ნამიბიანამიბია
3
28 სექ, 13:45
FT
საქართველოსაქართველო
33
ურუგვაიურუგვაი
7
29 სექ, 09:15
FT
ავსტრალიაავსტრალია
25
უელსიუელსი
29
29 სექ, 11:45
FT
შოტლანდიაშოტლანდია
34
სამოასამოა
0
30 სექ, 14:15
FT
საფრანგეთისაფრანგეთი
33
აშშაშშ
9
02 ოქტ, 11:45
FT
ახალი ზელანდიაახალი ზელანდია
63
კანადაკანადა
0
02 ოქტ, 14:15
FT
საქართველოსაქართველო
10
ფიჯიფიჯი
45
03 ოქტ, 09:15
FT
ირლანდიაირლანდია
35
რუსეთირუსეთი
0
03 ოქტ, 14:15
FT
სამხრეთ აფრიკასამხრეთ აფრიკა
49
იტალიაიტალია
3
04 ოქტ, 13:45
FT
ავსტრალიაავსტრალია
45
ურუგვაიურუგვაი
10
05 ოქტ, 09:15
FT
ინგლისიინგლისი
39
არგენტინაარგენტინა
10
05 ოქტ, 12:00
FT
იაპონიაიაპონია
38
სამოასამოა
19
05 ოქტ, 14:30
FT
ახალი ზელანდიაახალი ზელანდია
71
ნამიბიანამიბია
9
06 ოქტ, 08:45
FT
საფრანგეთისაფრანგეთი
23
ტონგატონგა
21
06 ოქტ, 11:45
FT
სამხრეთ აფრიკასამხრეთ აფრიკა
66
კანადაკანადა
7
08 ოქტ, 14:15
FT
არგენტინაარგენტინა
47
აშშაშშ
17
09 ოქტ, 08:45
FT
შოტლანდიაშოტლანდია
61
რუსეთირუსეთი
0
09 ოქტ, 11:15
FT
უელსიუელსი
29
ფიჯიფიჯი
17
09 ოქტ, 13:45
FT
ავსტრალიაავსტრალია
27
საქართველოსაქართველო
8
11 ოქტ, 14:15
FT
ახალი ზელანდიაახალი ზელანდია
0
იტალიაიტალია
0
12 ოქტ, 08:45
FT
ინგლისიინგლისი
0
საფრანგეთისაფრანგეთი
0
12 ოქტ, 12:15
FT
ირლანდიაირლანდია
47
სამოასამოა
5
12 ოქტ, 14:45
FT
ნამიბიანამიბია
0
კანადაკანადა
0
13 ოქტ, 07:15
FT
აშშაშშ
19
ტონგატონგა
31
13 ოქტ, 09:45
FT
უელსიუელსი
35
ურუგვაიურუგვაი
13
13 ოქტ, 12:15
FT
იაპონიაიაპონია
28
შოტლანდიაშოტლანდია
21
13 ოქტ, 14:45
FT
ინგლისიინგლისი
40
ავსტრალიაავსტრალია
16
19 ოქტ, 11:15
FT
ახალი ზელანდიაახალი ზელანდია
46
ირლანდიაირლანდია
14
19 ოქტ, 14:15
FT
უელსიუელსი
20
საფრანგეთისაფრანგეთი
19
20 ოქტ, 11:15
FT
იაპონიაიაპონია
3
სამხრეთ აფრიკასამხრეთ აფრიკა
26
20 ოქტ, 14:15
FT
ინგლისიინგლისი
19
ახალი ზელანდიაახალი ზელანდია
7
26 ოქტ, 12:00
FT
უელსიუელსი
16
სამხრეთ აფრიკასამხრეთ აფრიკა
19
27 ოქტ, 13:00
FT
ახალი ზელანდიაახალი ზელანდია
40
უელსიუელსი
17
01 ნოე, 13:00
FT
ინგლისიინგლისი
12
სამხრეთ აფრიკასამხრეთ აფრიკა
32
02 ნოე, 13:00
FT
კარდიფ ბლუზიკარდიფ ბლუზი
16
დრაგონსიდრაგონსი
12
26 დეკ, 19:00
FT
სკარლეტსისკარლეტსი
44
ოსპრისიოსპრისი
0
26 დეკ, 21:15
FT
ალსტერიალსტერი
35
კონახტიკონახტი
3
27 დეკ, 23:35
FT
ბრისტოლიბრისტოლი
21
უოსპსიუოსპსი
26
27 დეკ, 23:45
FT
ლიონილიონი
-
ბაიონიბაიონი
-
28 დეკ, 17:00
NS
ბენეტონიბენეტონი
-
ძებრეძებრე
-
28 დეკ, 17:00
NS
ბრივიბრივი
-
რასინგ 92რასინგ 92
-
28 დეკ, 19:00
NS
ედინბურგიედინბურგი
-
გლაზგო უორიორსიგლაზგო უორიორსი
-
28 დეკ, 19:00
NS
მონპელიემონპელიე
-
სტად ფრანსესტად ფრანსე
-
28 დეკ, 21:00
NS
მანსტერიმანსტერი
-
ლენსტერილენსტერი
-
28 დეკ, 22:00
NS

ტოპ 14-ში 2019 წლის საუკეთესოს წოდებისთვის სამი მორაგბე იბრძოლებს

ტოპ 14-ში 2019 წლის საუკეთესოს წოდებისთვის სამი მორაგბე იბრძოლებს

საფრანგეთის ნაციონალური რაგბის ლიგის ოფიციალურის ცნობით, 2019 წლის დაჯილდოვების ცერემონიალი 25 ნოემბერს გაიმართება და საუკეთესოებს სხვადასხვა ნომინაციებში დაასახელებენ.

  • ტოპ 14-ის 2019 წლის საუკეთესო მორაგბის წოდებისთვის იბრძოლებენ: ჩესლინ კოლბი ("ტულუზი", სამხრეთ აფრიკა), ანტუან დუპონი ("ტულუზი", საფრანგეთი), დამიან პენო ("კლერმონი", საფრანგეთი);
  • ტოპ 14-ის 2019 წლის საუკეთესო სამწვრთნელო შტაბის წოდებისთვის იბრძოლებენ: "კლერმონი", "ტულუზი" და "ლიონი";
  • ტოპ 14-ის 2019 წლის აღმოჩენის წოდებისთვის იბრძოლებენ: ლუი კარბონელი ("ტულონი", საფრანგეთი), პიერ-ლუი ბარასი ("ლიონი", საფრანგეთი), ბატისტ დელაპორტი ("კასტრი", საფრანგეთი); 
  • 2019 წლის საუკეთესო ფრანგი მსაჯის წოდებისთვის იბრძოლებენ: ჟერომ გარსე, პასკალ გოზე, რომან პუატი;
  • საფრანგეთის ნაკრების 2019 წლის საუკეთესო მორაგბის წოდებისთვის იბრძოლებენ: არტურ იტურია ("კლერმონი"), დამიან პენო ("კლერმონი"), ანტუან დუპონი ("ტულუზი");
  • 2019 წლის მსოფლიო თასზე, ტოპ 14-დან მოთამაშე საუკეთესო მორაგბის წოდებისთვის იბრძოლებენ: დამიან პენო ("კლერმონი", საფრანგეთი), სემი რადრადრა ("ბორდო", ფიჯი), ჩესლინ კოლბი ("ტულუზი", სამხრეთ აფრიკა);
  • პრო დ2-ის 2019 წლის საუკეთესო მორაგბის წოდებისთვის იბრძოლებენ: სტიუარტ ოლდინგი ("ბრივი", ირლანდია), ჯოსაია რაისუქე ("ნევერი", ფიჯი), ფილიმო ტაუფიფენუა ("ბაიონი", საფრანგეთი);
  • პრო დ2-ის 2019 წლის საუკეთესო სამწვრთნელო შტაბის წოდებისთვის იბრძოლებენ: "ბაიონი", "ვანი", "ბრივი";
  • საფრანგეთის ქალთა ნაკრების 2019 წლის საუკეთესო მორაგბის წოდებისთვის იბრძოლებენ: სელინე ფერერი, პაულინ ბურდონი, რომანე მენაჟე.

კომენტარები

ლევან ცაბაძე რაგბის კავშირის არჩევნებში მხარს ირაკლი აბუსერიძეს უჭერს
საქართველოს ნაკრებს ზაფხულის ტესტებზე სამხრეთ აფრიკული ტურნე ექნება
ტოპ 20 ყველაზე მეტი კეპის მქონე მორაგბე, რომელთაც ლელო არასოდეს დაუდიათ
ჩახუტების საერთაშორისო დღე ფრანგულად [VIDEO]
სამხრეთ აფრიკის ნაკრებს ახალი შერკინების მწვრთნელი ჰყავს
პოზიციების მიხედვით, ყველაზე მეტი ლელოს ავტორი მორაგბეების სიმბოლური სანაკრებო რაგბიში
რომელ კლუბს რამდენი ხმის უფლება აქვს რაგბის კავშირის საპრეზიდენტო არჩევნებზე?
რაგბის კავშირის საპრეზიდენტო არჩევნებზე კლუბებმა სამი კანდიდატი წარადგინეს
ირაკლი აბუსერიძე: „წარუმატებლობისას, ერთ და ორ ადამიანზე ტყდება ხოლმე ჯოხი, ხოლო წარმატების შემთხვევაში, სხვა იწერს  შედეგს“
მიხეილ გაჩეჩილაძე ჩელენჯ თასის ჯგუფურ ეტაპზე კვლავ გამორჩეულია