იაპონიაიაპონია
30
რუსეთირუსეთი
10
20 სექ, 18:45
FT
ავსტრალიაავსტრალია
39
ფიჯიფიჯი
21
21 სექ, 12:45
FT
საფრანგეთისაფრანგეთი
23
არგენტინაარგენტინა
21
21 სექ, 15:15
FT
ახალი ზელანდიაახალი ზელანდია
23
სამხრეთ აფრიკასამხრეთ აფრიკა
13
21 სექ, 17:45
FT
იტალიაიტალია
47
ნამიბიანამიბია
22
22 სექ, 13:15
FT
ირლანდიაირლანდია
27
შოტლანდიაშოტლანდია
3
22 სექ, 15:45
FT
ინგლისიინგლისი
35
ტონგატონგა
3
22 სექ, 18:15
FT
უელსიუელსი
43
საქართველოსაქართველო
14
23 სექ, 18:15
FT
რუსეთირუსეთი
9
სამოასამოა
34
24 სექ, 18:15
FT
ფიჯიფიჯი
27
ურუგვაიურუგვაი
30
25 სექ, 13:15
FT
იტალიაიტალია
41
კანადაკანადა
7
26 სექ, 11:45
FT
ინგლისიინგლისი
45
აშშაშშ
7
26 სექ, 14:45
FT
არგენტინაარგენტინა
28
ტონგატონგა
12
28 სექ, 08:45
FT
იაპონიაიაპონია
19
ირლანდიაირლანდია
12
28 სექ, 11:15
FT
სამხრეთ აფრიკასამხრეთ აფრიკა
57
ნამიბიანამიბია
3
28 სექ, 13:45
FT
საქართველოსაქართველო
33
ურუგვაიურუგვაი
7
29 სექ, 09:15
FT
ავსტრალიაავსტრალია
25
უელსიუელსი
29
29 სექ, 11:45
FT
შოტლანდიაშოტლანდია
34
სამოასამოა
0
30 სექ, 14:15
FT
საფრანგეთისაფრანგეთი
33
აშშაშშ
9
02 ოქტ, 11:45
FT
ახალი ზელანდიაახალი ზელანდია
63
კანადაკანადა
0
02 ოქტ, 14:15
FT
საქართველოსაქართველო
10
ფიჯიფიჯი
45
03 ოქტ, 09:15
FT
ირლანდიაირლანდია
35
რუსეთირუსეთი
0
03 ოქტ, 14:15
FT
სამხრეთ აფრიკასამხრეთ აფრიკა
49
იტალიაიტალია
3
04 ოქტ, 13:45
FT
ავსტრალიაავსტრალია
45
ურუგვაიურუგვაი
10
05 ოქტ, 09:15
FT
ინგლისიინგლისი
39
არგენტინაარგენტინა
10
05 ოქტ, 12:00
FT
იაპონიაიაპონია
38
სამოასამოა
19
05 ოქტ, 14:30
FT
ახალი ზელანდიაახალი ზელანდია
71
ნამიბიანამიბია
9
06 ოქტ, 08:45
FT
საფრანგეთისაფრანგეთი
23
ტონგატონგა
21
06 ოქტ, 11:45
FT
სამხრეთ აფრიკასამხრეთ აფრიკა
66
კანადაკანადა
7
08 ოქტ, 14:15
FT
არგენტინაარგენტინა
47
აშშაშშ
17
09 ოქტ, 08:45
FT
შოტლანდიაშოტლანდია
61
რუსეთირუსეთი
0
09 ოქტ, 11:15
FT
უელსიუელსი
29
ფიჯიფიჯი
17
09 ოქტ, 13:45
FT
ავსტრალიაავსტრალია
27
საქართველოსაქართველო
8
11 ოქტ, 14:15
FT
ახალი ზელანდიაახალი ზელანდია
0
იტალიაიტალია
0
12 ოქტ, 08:45
FT
ინგლისიინგლისი
0
საფრანგეთისაფრანგეთი
0
12 ოქტ, 12:15
FT
ირლანდიაირლანდია
47
სამოასამოა
5
12 ოქტ, 14:45
FT
ნამიბიანამიბია
0
კანადაკანადა
0
13 ოქტ, 07:15
FT
აშშაშშ
19
ტონგატონგა
31
13 ოქტ, 09:45
FT
უელსიუელსი
35
ურუგვაიურუგვაი
13
13 ოქტ, 12:15
FT
იაპონიაიაპონია
28
შოტლანდიაშოტლანდია
21
13 ოქტ, 14:45
FT
ინგლისიინგლისი
40
ავსტრალიაავსტრალია
16
19 ოქტ, 11:15
FT
ახალი ზელანდიაახალი ზელანდია
46
ირლანდიაირლანდია
14
19 ოქტ, 14:15
FT
უელსიუელსი
20
საფრანგეთისაფრანგეთი
19
20 ოქტ, 11:15
FT
იაპონიაიაპონია
3
სამხრეთ აფრიკასამხრეთ აფრიკა
26
20 ოქტ, 14:15
FT
ინგლისიინგლისი
19
ახალი ზელანდიაახალი ზელანდია
7
26 ოქტ, 12:00
FT
უელსიუელსი
16
სამხრეთ აფრიკასამხრეთ აფრიკა
19
27 ოქტ, 13:00
FT
ახალი ზელანდიაახალი ზელანდია
40
უელსიუელსი
17
01 ნოე, 13:00
FT
ინგლისიინგლისი
12
სამხრეთ აფრიკასამხრეთ აფრიკა
32
02 ნოე, 13:00
FT
კარდიფ ბლუზიკარდიფ ბლუზი
16
დრაგონსიდრაგონსი
12
26 დეკ, 19:00
FT
სკარლეტსისკარლეტსი
44
ოსპრისიოსპრისი
0
26 დეკ, 21:15
FT
ალსტერიალსტერი
35
კონახტიკონახტი
3
27 დეკ, 23:35
FT
ბრისტოლიბრისტოლი
21
უოსპსიუოსპსი
26
27 დეკ, 23:45
FT
ლიონილიონი
-
ბაიონიბაიონი
-
28 დეკ, 17:00
NS
ბენეტონიბენეტონი
-
ძებრეძებრე
-
28 დეკ, 17:00
NS
ბრივიბრივი
-
რასინგ 92რასინგ 92
-
28 დეკ, 19:00
NS
ედინბურგიედინბურგი
-
გლაზგო უორიორსიგლაზგო უორიორსი
-
28 დეკ, 19:00
NS
მონპელიემონპელიე
-
სტად ფრანსესტად ფრანსე
-
28 დეკ, 21:00
NS
მანსტერიმანსტერი
-
ლენსტერილენსტერი
-
28 დეკ, 22:00
NS

მსოფლიოს 20-წლამდელთა ჩემპიონატი - საქართველოს ნაკრების მატჩების განრიგი

მსოფლიოს 20-წლამდელთა ჩემპიონატი - საქართველოს ნაკრების მატჩების განრიგი

უკვე გითხარით, რომ "მსოფლიო რაგბიმ" 2020 წლის მსოფლიოს 20-წლამდელთა ჩემპიონატზე ჯგუფების განაწილების პრინციპი ოფიციალურად შეცვალა და საქართველოს 20-წლამდელთა ნაკრები უფრო რთულ ჯგუფში აღმოჩნდა, ვიდრე ძველი განაწილების მიხედვით იქნებოდა. 

საქართველოს 20-წლამდელთა ნაკრები B ჯგუფში ითამაშებს და მისი მეტოქეები ახალი ზელანდია, ავსტრალია და უელსი იქნებიან.

ტურნირი იტალიაში 28 ივნისს დაიწყება და 18 ივლისამდე გაგრძელდება, ხოლო მასპინძელი ქალაქები კალვიზანო, ვერონა, ვიადანა და პარმა იქნებიან.

საქართველოს 20-წლამდელთა ნაკრები პირველ შეხვედრას 28 ივნისს, ქალაქ ვერონაში ავსტრალიის წინააღმდეგ გამართავს. მატჩი თბილისის დროით 23 საათზე დაიწყება. "უმცროსი ბორჯღალოსნები" მეორე ტურშიც ვერონაში ითამაშებენ და 3 ივლისს, თბილისის დროით 20:30 საათზე უელსს შეერკინებიან, ხოლო 8 ივლისს ქალაქ ვიადანაში 18 საათზე ახალ ზელანდიას ვეთამაშებით. 

პლეი-ოფების მატჩები 13 და 18 ივლისს გაიმართება. აღსანიშნავია, რომ წლევანდელ ტურნირზე, გუნდები მატჩიდან მატჩამდე, ოთხის ნაცვლად, ხუთი დღე დაისვენებენ. 

კომენტარები

მიხეილ გაჩეჩილაძე ჩელენჯ თასის ჯგუფურ ეტაპზე კვლავ გამორჩეულია
"რაგბის კავშირს არაპროფესიონალები მართავენ" - თემურ ბენდიაშვილი მხარს ირაკლი აბუსერიძეს უჭერს
რომელ ქართულ არხზე იხილავთ 2020 წლის 6 ერს?
გიორგი ცუცქირიძის ლელო "პერპინიანის" წინააღმდეგ [VIDEO]
ოთარ გიორგაძის დუბლი და ვასილ ლობჟანიძის ლელო "სტად ფრანსეს" წინააღმდეგ [VIDEO]
ირაკლი აბუსერიძე - ქართული რაგბის განვითარების გეგმა 2020-2023 წლებში
დაუნდობელი ჩხუბი და ოთხი წითელი ბარათი უელსის ჩემპიონატში [VIDEO]
ბექა გორგაძის ლელო "უოსპსის" წინააღმდეგ [VIDEO]
ლევან ჩილაჩავას ლელო "კონაქტის" წინააღმდეგ [VIDEO]
ჩემპიონთა თასის მე-6 ტურის ტოპ 5 ლელო [VIDEO]